Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu

Sending
User Review
0 (0 votes)

Anlamın Yaşı Küçük ve Cemal Ünlü Yorumu

Cemal Ünlü Anlamın Yaşı Küçük şiir kitabı okuması.

 

Anlamin-Yasi-Kucuk-sukran-aydin-siir-kitabi-Cemal-Unlu-yorumu Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu NeHissettinseO

Cemal Ünlü

 

Anlamın Yaşı Küçük / Şükran Aydın     

             

Kitabı almak, bakmak okumak gecikmedi de yazmak vakit aldı. Kusura bakmayın.

Ben ve eşim kitabınıza hem eğildik hem ortak bir görüşümüz olarak ilginç bulduk. Beğendik.

 

Söylediklerinizi, fikirlerinizi bir netlik içinde ve şiir estetiği içinde, yer yer epeyce başarılı aktarıyorsunuz. Kendinize özgü bir bakış açınız olduğu gibi söyleminiz de var.                   

 

Anlamin-Yasi-Kucuk-sukran-aydin-siir-kitabi Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu NeHissettinseO

Kafa tutan, düzenle uyuşmayan aykırıklarınızı ve bunu pek de yaygın şiir dilinin dışında kendinize göre yaptığınızı görüyoruz şiirlerde.

 

Kutlarım.

 

Cemal Ünlü

26.02.2021 16:52

 

 

Cemal Ünlü kimdir?

Biyografi

 

 

Şükran Aydın Notu:

Artık bilmeyen kalmadı, müziği ilahi bir şey, mucizevi bir şey olarak görüyorum, sadece ruhum değil, ruhumla beraber tüm varlığım müzik denen sihirden/büyüden çok etkileniyor ve buna bağlı olarak da şiddetli müzik sevgisine sahibim. Hal böyle olunca 16 Şubat 2018 günü Hezarfen San’at Atölyesi ve San’at okulunda “Münir Nurettin Selçuk – Şark Musiki Heyeti’nden Odeon’a” başlıklı bir etkinlikten haberdar oldum. Etkinliği araştıran, biriktiren, bir zaman akışı dahilinde, o zamanların çevre unsurlarıyla Münir Nurettin Selçuk eserlerini  gramofondan bizlere anlatan Cemal Ünlü idi. İlk kez varlığından orada haberdar oldum.

 

Cemal-Unlu-Hazerfen-Sanat-Konusmasinda-Sukran-Aydin-Fotograf-Cekimi-e1614536651131 Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu NeHissettinseO

Daha sonra 15 Mart 2019’da Columbia firması müzik direktörü Yesarı Asım Ersoy’un eserleri ve tarih akışı içinde 150 yaşındaki gramofondan dinletisine de katılmıştım. O gün heyecanlandıran başka bir şey ise Yaseri Asım Ersoy’un   90 yaşındaki öğrencisi Bülent Gündem idi. (aşağıdaki fotoğrafta solda) O öğrenci ki Ersoy’a en az kendi hayatı kadar bağlı ve büyük bir vefa duygusu ve Ersoy’u yaşatmak noktasında da yanlış anımsamıyorsam bir kitap çıkartacaktı. Ben o gün sevgiyi, vefayı, önem vermeyi, değer bilmeyi bir kez daha hepten kazınmaz şekilde aldım ve işledim kendime.

 

Cemal-Unlu-Hazerfen-Sanat-Konusmasinda-Sukran-Aydin-Fotograf-Cekimi-3-e1614536850688 Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu NeHissettinseO

İşte müzik bir kez daha beni güzelliklere ve Cemal Ünlü‘nün varlığından haberbar olmaya götürdü.

 

Cemal Ünlü, bu iki etkinlikteki görüşüme göre, araştırdığı konuya zaman elbisesini ahenk içinde giydiren, konjonktürü de ihmal etmeyen iyi bir araştırmacı, iyi bir belge toplayıcı. O zamanları ben Cemal Ünlü‘yü müzik sektöründen zannediyordum, lakin O bir tiyatro oyuncusu ve yönetmeni imiş. (biyografisi yukarıdaki linkte)

 

Cemal-Unlu-Hazerfen-Sanat-Konusmasinda-Sukran-Aydin-Fotograf-Cekimi-2-e1614536911484 Şiir Kitabı ve Cemal Ünlü Yorumu NeHissettinseO

Hezarfen San’at Atölyesi ruhuma iyi gelen yerlerden birisi. Yolum oraya düşerse kapısının önünden geçerken bile mutlu olurum. Bir etkinlik olsa da kapısından girsem diye ruhumun beklediği bir yerdir.

 

 

Mürekkep Acısı / Anlamın Yaşı Küçük’e Yorumunuz?

Mürekkep Acısı ve Anlamın Yaşı Küçük şiir kitabını okuduğunuzda oluşan düşünce, yorum, analiz ve his…lerinizi aşağıdaki yorum bölümüne iletebilir misiniz? Ad soyadınız, iletişim bilgilerinizi de eklerseniz sevinirim. Teşekkürler.

 

 

Anlamın Yaşı Küçük Şiir Kitabında Hissedilenler

Hayrettin Geçkin

Nesrin İnankul

Ahmet Günbaş

Bülent Güldal

İsmet Arasan

Hülya Tozlu

Ayşegül Asar

Adil İzci

 

 

Mürekkep Acısı Şiir Kitabında Hissedilenler

Hüseyin Avni Cinozoğlu

Z. Nesrin G. İnankul

Aslıhan Tüylüoğlu

Engin Turgut

Ruşen Hakkı

Hülya Tozlu

Özcan Ünlü

 

 

Mürekkep Acısı Şiir Kitabı

Şükran Aydın Mürekkep Acısı Şiir Kitabı

 

 

Mürekkep Acısı  / Anlamın Yaşı Küçük Kitabını Satın Almak

Kitapları imzalı satın almak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Teşekkür ederim.

 

Sayfa 17.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Yazar

İlgili Yazılar

Yorum Ekle