İGDAŞ Banka Kampanyası

Sending
User Review
0 (0 votes)

İGDAŞ Banka Kampanyası Fırsatı

İGDAŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş., 31 Mayıs 2020 tarihine kadar (QNB Finansbank 31 Mart 2020) devam edecek kampanya bilgileri:

 

4 Taksit – Vade Farksız Kredi Kartına

  • Halkbank 100 TL- 50 bin TL arası faturalara

 

  • Halkbank kredi kartıyla sadece İGDAŞ veznelerinden yapılan ödemeler kampanya dahilinde taksitlendiriyor.

 

 

3 Taksit – Vade Farksız Kredi Kartına

  • Banka kredi kartlarıyla, İGDAŞ vezneleri, internetsubesi.igdas.com.tr adresi üzerinden online olarak yapılan ödemeler taksitlendirilebiliyor.

 

  • 100 TL üzeri olan faturalara

Akbank

İş Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Yapı Kredi Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 TL- 2 bin TL arası

Vakıfbank 100 TL- 2 bin TL arası faturalar

 

 

2 Taksit – Vade Farksız Kredi Kartına

  • Banka kredi kartlarıyla İGDAŞ vezneleri, internetsubesi.igdas.com.tr adresi üzerinden online olarak yapılan ödemeler taksitlendirilebiliyor
  • Alt tutar sınır şartı olmayan bankalar

Alternatif Bank,

Denizbank,

Garanti Bankası,

Şekerbank,

TEB

  • Üst tutar sınır şartı olan bankalar

QNB Finansbank ise 3 bin TL’ye kadar olan faturalar

 

 

İGDAŞ Banka Kampanya Tablosu

Yukarıda tasnifi yapılmış bilginin liste şekli ve bankaların bahsedilen taksitlendirmeyi yapmak için, gönderilmesini istediği, sms mesajı/ne zaman/nasıl/nereye göndermeniz gerektiği bilgisi aşağıdadır.

igdas-banka-kampanyasi-2020 İGDAŞ Banka Kampanyası Farket

 

 

IGDAŞ Kampanya Bilgisi

Banka kampanyasıni İGDAŞ’ın  https://igdas.istanbul web sitesinde göremedim.

 

Koronadan dolayı birçok kişi maddi sıkıntıya düşmüş iken, askıda fatura ödemeleri bile düşünülmüşken, dogalgaz faturasını vade farksız/faizsiz/kredi kartıyla taksitli ödeme imkanı veren kampanya bilgisi, sitede en görünür ve sabit bir şekilde olmalı.

 

Kampanyayı şu ana kadar duymamış olanlar belki hiç yararlanamayacak, daha önce kampanyadan haberi olanlarsa belki kampanyanın iptal olduğunu düşünerek, mevcut kampanyadan yararlanamayacak.

 

Bunun üzerine İGDAŞ’ı Alo 153’ten aradım. Web sitesinde İGDAŞ faturalarını banka kredi kartıyla, vade farksız taksitle ödeme imkanı sunan kampanya bilgisini göremediğimi söyledim. Telefondaki yetkili, kendisinin de göremediğini söyledi. Sonra araştırmak üzere bekletti, online işlemler altında duyuru bölümünde olacağını bildirdi. Ancak burada da yoktu.

igdas-banka-kampanyasi-2020-online-islemler-1024x510 İGDAŞ Banka Kampanyası Farket

Yetkili, telefonda hızlıca kampanyada yer alan bankaların adlarını saydı.

 

Sonra tekrar ALO 153’Ü aradım, bu sefer sesli yanıtlama talimatlarını takip ederek, kampanyalar menüsünü tuşladığımda, güncel kampanya bulunmamaktadır yanıtı geldi.

 

Bunun üzerine, Alo 153’ü tekrar aradım ve kampanya süresi olan 31 Mayıs 2020 de dahil olmak üzere web sitesine bilginin koyulmasını talep ettim. Cevap vereceklerini bildirdiler.

 

Daha sonra birkaç bankanın web sitesine gittim, birçoğunun web sitesinde ön sıralarda yer almıyor bu bilgi. Web sitesinde arama yaptırınca, doğal olarak sadece o bankanın digalgaz faturasını taksutlendirme şartları bilgisine erişiyorsunuz.

 

 

İGDAŞ Cevap Verdi

30.05.2020 10:06’da gönderdiği sms cevabında, ilgili kampanyanın 15.01.2020 de yayınladıkları haberler duyurular bölümünde https://www.igdas.istanbul/haberler-ve-duyurular/dogal-gaz-faturalarina-vade-farksiz-taksit-kampanyasi/tr-tr/ bu linkte olduğunu belirtti. Cevap için teşekkür ederim.

 

 

İGDAŞ Kampanyasını Kullanmak Faydalı

Son ödeme tarihi Mayıs 2020 ve Haziran 2020 tarihli faturalarınızı, banka kampanyasından ödemenizi öneririm. Böylece nakit akışınızı rahatlatmış olursunuz.

 

 

Haziran20 Son Ödeme Tarihli Faturalarınız mı Geldi?

31 Mayıs 2020 dahil, yapacağınız ödemeler kampanya dahilinde. Örneğin bugün 04 Haziran 2020 son ödeme tarihli dogalgaz faturanız geldi. Bunun ödeme tarihi 04 Haziran 2020, o fatura kampanya dışı diye düşünmeyin. Onu da 31 mayıs 2020’yi geçirmeden ödeyebilirsiniz kampanya dahilinde.

 

Örneğin, sizin, kardeşinizin, annenizin, 100 TL altında dogalgaz faturanız geldi, üçünüzde de 100 TL alt sınırı uygulayan banka kredi kartı var diyelim, İGDAŞ veznesinden bu 3 faturayı tek çekimle ödediğinizde, 100 TL üzeri şartını gerçekleştirerek, normalde taksitlendiremeyecek faturalarınıza taksit  yaptırmanız mümkün. Bu işlemi bildiğim kadarıyla sadece veznelerden yapabiliyorsunuz.

 

 

İGDAŞ Kampanya Bankanızla Görüşün

Hiç işlem yapmamış iseniz, bankanızı arayıp süreç hakkında daha sağlıklı bilgi edinmeniz, olası yanılmalarınızı ortadan kaldırır. Bazen de bankaların sms sistemleri aksıyor, sms’ler gelmiyor, bu durumda hemen bankanızın 444’lü numaralarını arayarak ilgili sms işlemini yapmalarını talep ediniz.

Şükran Aydın

28.05.2020

 

 

Bunları Biliyor muydunuz?

İGDAŞ dogalgaz faturalarını ödemede banka kampanyasından daha önce haberiniz var mıydı?, yararlanıyor muydunuz? yoksa şu an ilk kez mi duydunuz? Hangi bankaların hizmetini beğeniyorsunuz? Aşağıdaki yoruma yazarsanız sevinirim.

 

 

Paylaşır mısınız?

Bu yazıyı, faydalı olması için etrafınızla, sosyal medya hesaplarınızda yandaki/aşağıdaki butonları kullanarak paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 

Bu yazı 18.06.2020 tarihinde güncellenmiştir.

Yazar

İlgili Yazılar

Yorum Ekle