Rektifikasyon Yok Astrolog Var

Sending
User Review
3.5 (2 votes)

Rektifikasyon Yok Astrolog Var!

Bu yazı 18.12.2019 tarihinde güncellenmiştir

Rektifikasyon yapılmamış harita, neyin/kimin haritasıdır?

 

Astroloji okulu, Göklerin Bilgeliği Okulu’nda, Hakan Kırkoğlu eğitmenliğinde, iki yıl okudum.

 

Bu iki yıl içinde, sınavlar ve sonunda da tüm o iki yıl boyunca verilen bilgiler kullanılarak, bir doğum haritası ve  gelecek haritaları incelenerek, hocanın sorduğu soruların cevaplandığı, yaklaşık kırk sayfalık bir analiz (ben ona bitirme tezi diyorum) raporu oluyor.

Sınavlar ve analiz raporu puanlanıp, geçme notunu teşkil ediyor (Buna göre 2017’de sertifikayı hakettim).

 

Astrolojide Rektifikasyon Nedir?

 

Derslerimizden birisi de rektifikasyondu.

 

Rektifikasyon, en doğru doğum saatini bulmak demek.

Rektifikasyon, daha da açarak söylersek, yılı, ayı, günü belli olup, doğum saati en fazla üç saat aralığı içinde bilinmeyen o saati, olabildiğince hakikate en yakın olarak araştırarak bulabilmektir.

 

Doğum yılı, ayı, günü net olarak bilinmeyen durumlarda rektifikasyon yapılmaz, yapılamaz.

 

Bazen hastane kayıtları bile yanlış olabiliyor. Doğum esnasında yaşanan bir telaş, doğum saatini kaydedenin saatinin ileri gitmesi, geri kalması, saatin bir an yanlış görülmesi gibi akla gelen nedenler ya da sebebini bilemeyeceğimiz yanlış kayıtlar olabiliyor.

 

Rektifikasyon yapabilmek için, kişinin hayatındaki önemli olayları tarihleri ile bilmek gerekir;

hayat hikayesi

eğitim hayatı

fiziksel özellikleri

eğilimleri, genel tavırları, ilgi alanları, en belirgin karakter özelliği

iş hayatı (kariyerindeki dönüm noktaları)

hayatında ani gelişen olayları

sağlık alanındaki önemli değişimleri

ilişkileri (evlilik ve ticari ilişkileri)

çocuğu varsa bu konudaki önemli durumlar

ailesindeki önemli durumlar (ölüm, başka ülkeye yerleşme…)

… vb. vs. gibi önem arz eden geçmişteki olaylar, tarihleri ile ne kadar iyi bilinirse, aranan o doğum saatini, hakikate en yakın bulma şansı olur.

 

Rektifikasyon sonucunda çıkarılmış harita ve haritalar, danışanın geçmişine dair verdiği bilgilerden, olaylardan birçoğunu açıklayabilmeli ve mümkün olduğu kadar danışanın hayat planını anlatıyor olmalı.

Danışanın sadece bir olayını açıklayan bir harita anına erişerek, hemen, işte saat bu olmalı! diyen bir yaklaşım, eksik ve yanılgısı yüksek bir yaklaşımdır.

 

Rektifikasyonun amacı, yükselen burç ve derecesini bulmaya çalışmaktır. Yükselen bulununca, haritanın aksları da buna göre kendiliğinden oluşacaktır (harita yükseleni doğum saati bilgisi ile ortaya konabilmektedir). MC (Medium Coeli – Tepe Noktası – Kariyer – Başucu Noktası), ile kişinin hedeflerine erişmek mümkündür.

 

Rektifikasyonu yapan astrologun taşıması gereken özellikler, çok çok çok fazla harita analizi yapmış olmalı, iyi bir ayrıştırıcı, iyi bir varsayımcı ve iyi bir muhakeme yeteneği olmalıdır.

 

astroloji-rektifikasyon-nehissettinseo-2-e1575843933264 Rektifikasyon Yok Astrolog Var Astroloji

 

Yükselen derecesi her 4 dakikada bir değişir. Bu nedenle 4 dakikalık farklılık bile, öngörülerde 1 yıllık hatalara sebep olabilir. 

 

Doğum yılı, ayı, günü net bilinip, sadece üç saatlik bir aralık için, netlik arama çalışması yani rektifikasyonda, en hızlı gezegen Ay’ın burç ve buna bağlı olarak derecesi en isabetli bulunamama riski vardır.

 

Dış gezegenler, kolektif gezegenler ya da kişisel olmayan gezegenler dediğimiz, Uranüs, Neptün ve Plüton’un burç değiştirmesi yıllar aldığı için, üç saat gibi bir aralıkta aranıp, bulunan doğum saati ile çıkarılan bir haritada, bu gezegenlerin burçlarının doğruluk payı çoğunlukla doğru bulunur.

 

Ay için yüksek olan bu risk, kişisel gezegenler dediğimiz Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn için de şöyle risk içerebilir (çok sıklıkla olmamakla birlikte), söz konusu o üç saatlik aranan aralık, tam da o gün, bu gezenlerin burç değiştirdiği saate denk gelmesi durumunda olabilir.

 

Rektifikasyon isabetliliği yüksek bir astrolog, hastane kayıtları gibi kesin diye baktığımız doğum yıl/ay/gün/saat bilgisinde dahi, hastane doğum tarihi bilgisini teyit amaçlı, kişinin geçmişten bugüne kadar olan majör yaşantı izlerini, geçmişten bugüne kadar çıkardığı haritalar dizininde, o olayları oluşturmuş olabilecek göksel kombinasyonların varlığını arayarak, o doğum bilgisinden emin olma haline varmalıdır.

 

Şöyle şeyler yaşamış olanlarınız vardır; a astroloğu burcumu Koç buldu, b astroloğu burcumu Boğa buldu, c astroloğu Ay’ımı Yay buldu, d astroloğu Akrep buldu, ayyyy ben yıllarca yükselenimi Terazi biliyordum, meğer Başak’mış, …

 

Böyle farklılıklara maruz kalmamak için, iyi rektifikasyon yapan astrologtan danışmanlık alınmalı.

 

Bunu şuna benzetiyorum, herhangi bir sağlık sebebiyle cerrahi bir müdahale yapılacak size, cerrahı iğne deliğinden geçirdiğiniz bir deve gibi ince ince araştırırsınız, en iyisini, en beceriklisini, el bilgisini, en eli yatkın olanını, en çok hasta ameliyat etmiş olanını ve pek tabi en çok şifa sağlamış ve yan sıkıntılara sebebiyet vermemiş cerrahın sizi ameliyat etmesini istersiniz. Böbrek ameliyatına girip, midenizin alınmasını istemezsiniz. İşte astrolog, aradığınız o doğru cerrah kadar önemlidir.

 

Astrolog, size vereceği danışmanlıkta, eğilimlerinizi, Chiron ile durumunuzu, güçlü zayıf yönlerinizi, karşı cinsle olan ilişki biçiminizi, toplumdaki duruşunuzu, iç dünyanızda bulundurduklarınızı, dışarıya sunduğunuz durumunuzu, haritanızın size sunduğu fırsatları, sizin için riskli olabilecek konuları, … vb. vs. ortaya koyarak, sizi, size açacak, sizi size anlatacaktır.

 

Astrolojide Rektifikasyonsuz Harita Analiz Vebali?

 

Aşağıdaki fotoğrafta, canlı gerçek insan bir erkek olup, sadece fotoğrafı bulunan insan ise, iki kadındır. O iki kadın da tanınan ve sevilen bir ünlü olduğundan, onların fotoğrafını taşıyan erkek, gözden rahatlıkla kaçmaktadır.

Türk film repliklerinden olan, “Durun! siz kardeşsiniz, evlenemezsiniz!” diyen hakikat, bir gün ortaya çıktığında üzülürsünüz.

astroloji-rektifikasyon-nehissettinseo-1-e1575843354684 Rektifikasyon Yok Astrolog Var Astroloji

Astrolog, doğum haritanızı yanlış çıkartırsa, SİZ OLMAYAN SİZİ, size sunacaktır!

Bu da aynen adınız Ayşe iken, size Nurettin diye seslenilmesidir. 

 

Astroloji okumak, bilmek, literatüre, kavramlara, analize hakim olmak başkadır.

Astrolog olarak danışmanlık vermek başkadır.

 

Rektifikasyon bilmeyen ve de isabetli rektifikasyon yapamayana astrolog demem, sadece astrolojiyi iyi biliyor derim.

 

Astrolojik danışmanlık alacak olursanız, kişinin bunu bilip bilmediğini araştırın derim.

 

Ya da siz astrolojik danışmanlığa soyunacaksanız, bunu bilip bilmediğinizi kendinize sorun derim.

 

Rektifikasyon bilmeyen ya da rektifikasyon çalışması yapmadan, bunu da üstelik danışanına açıkça söylemeyen, böylece astrolojik danışmanlık girişiminde bulunan bir astroloğun, affedilemez bir vebal aldığını düşünüyorum.

 

Astrolojide etik kurallar diye bir ders olmasına karşın, eğer yanlış bilmiyorsam rektifikasyon bilgisine mutlaka sahip olmak ve bunun da sınav gibi bir şeyle başarı/isabetliliğinin ölçülmesi gibi bir durum yok.

 

Eğer bu konudaki bilgim yanlış ve veya eksik ise lütfen aşağıdaki yoruma yazarak belirtirseniz sevinirim.

 

Bir danışan, danışmanlık aldığı astroloğun söyleyeceği, geçmişine ve geleceğine dair tüm sözlerinden, az çok etkilenir. Genelde de çok etkilenir. Bu etkilenme de kişinin, danışanın davranış ve kararlarını etkiler.  Böylece kişinin önündeki hayat günleri ve belki de kocaman ömrünün gidişatı değişir.

 

Astrologluk, birkaç kuruş için, para için, kazanç için, ün için, ünvan için, şan için, şöhret için ya da başkaca varlıkları önceleyerek, kişileri az, yarım, eksik, yanlış bilgilerle, dayanaklarla yönlendirmeyecek kadar vicdan, etik ve ahlak sahibi olmayı gerektirir.

 

Eğer siz, bir danışansanız hele de astrolojiyi bilmeyen bir danışansanız ya da siz iyi bir astrolog olduğunu düşünen bir astrolog iseniz, her iki durumda da rektifikasyonun değerini bilmelisiniz.

 

Astrolojide Rektifikasyon Eğitimi?

 

2015 yılında astroloji eğitimine başladığımdan beri, sadece rektifikasyon eğitimi veren bir programa pek rastlamadım.

 

Bu konuda rast geldiğim, rektifikasyon başlığı açarak eğitim veren, Mustafa Konur oldu.

 

Amacım, kimsenin reklamını yapmak değildir.

Kimsenin de, benim reklamıma ihtiyacı yoktur.

 

Rektifikasyonun önemi konusunda dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amaçlı, bu yazımın yayına eş zamanlı denk gelen, aşağıdaki rektifikasyon eğitimini de ilave olarak haberdar etmek isterim.

 

Mevcutta ve gelecekte rektifikasyon eğitimi veren olursa, aşağıdaki yoruma yazarsanız, onları da bu yazıya veya ayrıca başlık açarak yayınlamak isterim.

 

Astroloji eğitimi aldığınız kişi ve kurumların eğitim programında, rektifikasyon dersinin olup olmadığına bakın. Yoksa ısrarla isteyiniz. 🙂

 

Astrolojide Rektifikasyonsuzluğun Vebali?

astroloji-rektifikasyon-nehissettinseo-3-e1575870100992 Rektifikasyon Yok Astrolog Var Astroloji

Rektifikasyonsuz astrolog olur mu?

Olur da, beraberinde ortada affedilemez ve de kabul edilemez bir vebal de olur.

Öyle bir vebali almak istemem doğrusu.

Ya siz?

 

Demiri olmayan bir inşaat, ölüm evidir.

 

Yaşamlardan, doğru, güzel, sahici, yaşamlardan yanayım.

 

İyi ki doğduk!

 

O halde, iyice kendimizi bilelim.

 

Atatürk’ün Doğum Haritaları Neden Farklı?

Astrologun rektifikasyon yaparken kullandığı teknikler, kullandığı yöntem, kriter olarak aldığı göstergeler, yorumlama farkı ve bunları yaparken sahip olduğu astroloji bilgisinden kaynaklanmaktadır.

 

Atatürk’ün doğum haritasını çıkarmaya yönelik R.Hakan Kırkoğlu, Melek Füsun Uysal, Sema Kılıç, Asude Argun, Ayhan Özcimbit, Elvan Yarma, Şenay Devi, Can Aydoğmuş ve bir isimsiz astrologun, rektifikasyon çalışmalarını, Doğum Haritasıyla Atatük linkinden okuyabilirsiniz.

 

Şükran Aydın

08.12.2019 21:57

 

 

Diğer Astroloji Yazıları

https://nehissettinseo.com/astroloji/

 

 

Astrolojide Rektifikasyon Konusuna Eklemek İstedikleriniz?

Gerek astrolog olarak verdiğiniz danışmanlıklarda ya da aldığınız danışmanlıklarda, rektifikasyona dair yaşadığınız ilginç ve ders niteliğinde neler oldu? Astrolojiyle ilgilenen birisi olarak, başkaca neler söylemek istersiniz?

Aşağıdaki yoruma yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

 

 

Paylaşır mısınız?

Rektifikasyon astrologun olmazsa olmaz olarak bilmesi gereken bir bilgi ve tecrübe.

Bunu önemsiyorsanız paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Yazar

İlgili Yazılar

One Response

  1. İlhan karaaslan

Yorum Ekle