Gezegen Asalet Tablosu

Sending
User Review
3 (3 votes)

Gezegen Asalet Tablosu

Gökteki gezegen ve yıldızlar boş boş duruyor ve dönüyor olabilirler mi sizce? Bence de olamaz. Astroloji, İnsanın sonsuz kılavuzudur.

 

Astroloji Serüvenim

Astrolojiye ilgim sanırım altılı yaşlarda başladı, o vakitler annem, gazetedeki burçlar listesine parmağını gözü kapalı koyar, parmağı hangi burç yorumu üzerinde ise o gün onu okurdu. Annem doğum tarihini, saatini, astrolog ve astrolojik danışmanlık kavramlarını bilmiyordu. Bilgisi ve imkanı olsa idi, muhakkak bunu uygulayacak bir akıl ve gönle sahipti oysa. Birçok hamurumun bilge mayası olarak, farkında olmadan bana astrolojiyi bulaştırmış oldu.

 

2000’lere geldiğimde, astrologların aylık haftalık günlük bültenlerini okuyor, onların genel söylediklerinden kendi gündemimde olanlar arasında, paralellik ya da nokta atışı bir isabet eden olup olmadığını, gözlemlemeye çalışıyordum.

 

Sonra sonra astrologlardan haberim olmaya başladı, Hakan Kırkoğlu ve Suzan Miller başta olmak üzere birçok astrologun yazılarını takibe başladım.

 

İlk edindiğim astroloji kitabım, İçinizdeki Gökyüzü Herkes İçin Dinamik Yeni Astroloji, Steven Forrest (Barış İlhan Çevirisi / İlhan Yayınları) oldu. Bunu ayrıca yazmak isterim, muhteşem bir hitap dili ile yazarına aşık olmuştum.

 

O kitap ve başkaca kaynaklardan astrolojideki semboller ve anlamını içeren bir tablo hazırlamıştım (demek tablo ile çalışıyorum).  Gel zaman git zaman kendi kendime astroloji öğrenme deneyimimde, bir haritada bulunabilecek bu sembolleri ezberleyemeyince moralim bozuldu. Öğrenmeyi bırakıp, sadece astrolojik analizleri, okumaya devam ettim.

 

2015’e geldiğimizde, Barış İlhan, Hakan Kırkoğlu, Oğuzhan Ceyhan, Öner Döşer astrologların ders programlarını inceledim bana uygun günlerine/ücretine ve ders sunum tarzlarına bakıp, şartları bana uygun gelen R. Hakan Kırkoğlu’nun Göklerin Bilgeliği Okulunun Online Sertifika Sınıfına katıldım.

 

Astroloji öğrenme hararetim ve astrolog olma arzum o kadar yüksekti ki, Tanrı neredeyse tüm kapıları ardına kadar açtı. Çok güzel insanlardan, çok güzel destekler aldım.

 

15 yıl önce ezberleyemediğim astrolojik semboller, tazecik bir beyne sahipmiş gibi hemen aklıma giriyordu.

 

Doğum haritamı ilk çıkardığımda, bebeğini doğurmuş bir anne gibiydim. O benim haritamdı! 

 

 

Gezegen Asaletleri Tablosu

Gezegen gezegen, ev ev, açı, nokta nokta didiklemeye gayret ettim haritamı. Bildikçe, düşündükçe, geçmiş ve şimdideki “beni” anlamaya, eylem, karar, hareket ve hissetme nedenlerimi anlamaya başladım. Bir yaratılışım vardı, bir fıtratım vardı, bir ruhum vardı, bir meylim vardı, bir minval üzerine olan, herkeslerin olduğu gibi. İşte o ağırlık merkezi ve o merkezden yayılan ışık hüzmelerimi, düz ve kuvvetli giden veya kırılan, kırılgan ışık hüzmelerimi takip ettikçe, neye benzediğime, ne olduğuma, ne olabileceğime, ne olmak istediğime dair netliklerim oluştu.

 

Şimdi ise bir nevi tüm sürece bir teşekkür olarak (isim kişinin kaderiymiş, ismim teşekkür ederim demek), R. H. Hakan Kırkoğlu Göklerin Bilgeliği Okulu 1. sınıfta iken (2015), Astrolojide Temel Kavramlar, Öner Döşer ve Astroloji Dersleri, Barış İlhan kitaplarından derleyerek kendime hazırladığım, gezegen asaletleri tablosunu paylaşmak isterim.

 

Bu arada, 2 yıllık Göklerin Bilgeliği Astroloji Okulu Sertifika Sınıfından, 2017’de mezun oldum.

Henüz belgemi almaya gitmek kısmet olmadı. Alınca onu da paylaşırım buradan.

 

Çoğunuzun ihtiyacı yoktur, olan da olabilir, yanlış varsa o yanlış benimdir, bildirirseniz düzeltirim.

 

Sizin de fayda yaratacak dökümanlarınız varsa, iletmenin en güzel vaktidir, bayram şekeri niyetine.

 

 

Astroloji Grubu

Astroloji, insanın sonsuz kılavuzudur diyen, Astroloji; insanın sonsuz kılavuzu facebook grubuna katılmak isterseniz, tıklayınız.

Lütfen amacınız sadece astroloji olsun.

 

Önemli Not:
Bu tablodaki emek isimlerini silmek, kendi adıyla yayınlamak, bakıp aynısını başka bir halde yayınlamak … gibi gereksiz şeylerle, geri gelmeyecek zamanınızı harcamanız, sadece sizi üzer.

Şükran Aydın

22.06.2017 21:50astroloji-sukran-aydin-gezegen-asalet-tablosu-nehissettinseo Gezegen Asalet Tablosu Astroloji

 

  

Astroloji İle İlgili Diğer Yazılar

https://nehissettinseo.com/astroloji/

 

 

Ne Hissettiniz?

Bu içerikle ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yoruma yazabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 

 

Gezegen Asalet Yazısını Paylaşabilir misiniz?

Tabloyu yararlı buldunuz ise,  paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 

Bu sayfa 19.03.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Yazar

İlgili Yazılar

Yorum Ekle