Deniz Ayfer Tüzün Yorumu

Sending
User Review
0 (0 votes)

Deniz Ayfer Tüzün Yorumu – Anlamın Yaşı Küçük’e

Anlamın Yaşı Küçük şiir kitabına Deniz Ayfer Tüzün yorumu; Cumba Fanzin 38.Sayı/2022 (05.11.2022) İki Aylık Edebiyat Kültür, Sanat Yayını’nda yer aldı.

Anlamin-YUasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-e1679154640360 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Başta Deniz Ayfer Tüzün olmak üzere Cumba Fanzin İki Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat Yayını emekçileri;

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-5-e1679154682516 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Bir vakit gelecek adımız ve eserlerimiz bu sayfalarda kalacak bensiz, bizsiz. Varken, buradayken, hayattayken sayfa dostu oluşlarımız;Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-4-e1679154790926 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Deniz Ayfer Tüzün Kaleminden Anlamın Yaşı Küçük

“Anlamın Yaşı Küçük” Şükran Aydın’ın kaleminden çıkmış şiirlerle dolu bir kitap. Evet, dolu diyorum çünkü içindeki çizimlerle, o kısacık ama dünyayı bir bütün olarak içinde saklayan şiirle dolu dolu okuyacağınız bir kitaptan bahsediyorum.

 

Kendinde değil gerçek / ürkütüp korkutması bundan” dediği dizeden, belki de tek gereçeğe akışı yakalayabiliyorsunuz. Bir şiir emekçisi olarak, kitabın içindeki şiirlerin, seslendirmek adına çok uygun olduğunu da burada belirtmek isterim.

 

Anlamın yaşına, şiirler arasında yapacağınız varımlar ile ulaşabileceğiniz net. Şükran Aydın’ın “Ne Hissettinse O” başlığını, özellikle sosyal medyada sıklıkla görebilirsiniz. İşte bu kitapla, hissetmek gibi özel bir duygu noktasına da dokunabilirsiniz.

 

Kapak resmini Yüksel Aydın’ın, sayfa içi çizimlerini Mine Arasan’ın yaptığı kitap bu sayıdaki kitap köşemizde keyifle aldı.

 

O halde size de iyi okumalar.

 

Anlamın Yaşı Küçük / Şiir / Şükran Aydın / Artshop Yayıncılık / 96 sayfa”

 

Deniz Ayfer Tüzün

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-2-e1679155315294 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Deniz Ayfer Tüzün ve Cumba Sanat’la Yolum Nasıl Kesişti?

Sevgili Deniz Ayfer Tüzün’ün ve Cumba Sanat’ın ilk varlığından 04.11.2021’de facebook hesabıma düşen bir iletiyle haberdar oldum. Hemen Cumba Kültür Sanat Platformu Yönetimi ve Şenlik Komitesi’nin organize ettiği Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 6-7 Kasım 2021 tarihindeki kitap imza etkinliğine (Üsküdar/İstanbul) katılmak istediğimi bildirdim. Sağolsun, hemen kabul etti. Bunun karşılığında istediği herhangi bir şey de olmadı para gibi. 

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-10-e1679156660144 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük
Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-9-e1679156707257 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

Anlamın Yaşı Küçük Gönüllerle Büyüyor

Deniz Ayfer Tüzünle o kitap imza etkinliğinde tokalaşmak ve merhabalaşmaktan öte derin tanışamadık. O kadar ki ortak bir fotoğrafımız bile olmadı. Yayınevlerinin öncülüğünde olunmayan  bireysel katılım isteklerine birçok organizasyon sıcak bakmaz ya da o kadar bireysel katılım talebi vardır ki bir yer kalmaz. Kısmetim varmış :). Bu nedenle bireysel yazar ve şairlere tanıdığı bu imkan Bağdattan gelen ipek şal, Hindistan gelen hint kumaşı kadar kıymetlidir. Sağol ve varol ki, yazan ruhlar senin ve etrafında öbeklenen emekçiler sayesinde başka ruhlara ulaşabilsinler. Taa o zamandan olan kocaman teşekkür ederim bir kez daha.

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-6-300x225 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük  Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-7-e1679157050730 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük  Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-8-225x300 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

Anlamın Yaşı Küçük Şükranlarını Sunar

6/7 Kasım 2021 üçüncü Cumba Kültür Şenliği organizasyonu uzun zaman ara verdiğim edebiyat dünyasının bireyleriyle tekrar karşılaşma, merhabalaşma, yenileriyle tanışma ve ziyarete gelen dostlarla ve yeni okuyuculara kavuşma imkanını vermişti.

Deniz Ayfer Tüzün’ün ruhunu görmemi sağlayan asıl etkinlik ise dördüncü Cumba Sanat Şenliği oldu. Yine Bağlarbaşı Kültür Merkezi -Üsküdar/İstanbul 22-25.Eylül.2022 tarihindeki.

Deniz Ayfer Tüzün, her gelene masasını gösteriyordu, her soruya cevap veriyordu, su kolisi taşıyor, tek tek su dağıtıyordu, her şeyi ciddi ve eğlence içinde samimiyetle yapıyordu, kibir aradım kendisinde, bulamadım, herkese aynı mı davranıyor diye baktım, eşit mesafedeydi,  kaçamak yapıp gidecek mi diye baktım, bedeni ve ruhuyla tam zamanlı oradaydı, gönül adamlarının çocuksu neşesini gördüm, hatırlatılması gereken kuralları da hatırlatabilen iradeyle birlikte.

Bir önceki etkinlikte kitabımı imzalayıp takdim etmeyi akıl edememiştim, çok şükür ki bu etkinlikte akıl edebildim. İşte gönülle yapılan işler karşılıksız kalmıyor, biryerlerde haberiniz olmasa da gönlünüz başka gönüllerde başka iyiliklere dönüşüyor. Deniz Ayfer Tüzün kitabı okumuş ve düşüncelerini Cumba Fanzin’deki kitap tanıtım bölümüne taşıdığını süpriz bir şekilde haber vermişti. Bir de üstelik adresime dergiyi ücretsiz gönderdi. Tüm bunları paylaşmakta biraz geç kaldım, farkındayım. Güzellik geçmez değil mi? vakit geçse de. Ona sığınarak dergideki varlığıma tekraren teşekkür ederim kocaman.

 

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-11-e1679158441673 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-13-e1679158622352 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-15-e1679158571527 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-12-300x225 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-14-300x225 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Cumba Kültür Sanat Yeni Yeni Yaşların Daim Olsun

Cumba Kültür Sanat Platformu 2022 yılı Kasım ayında 8.yaşına girmiş. Yaşı ölümsüz olsun. Egemen Berköz’ün çok sevdiğim bir şiirinin dizesindeki gibi büyüsün inşallah.

“Ağaç büyür büyür büyür

Tohum olur” (Egemen Berköz)

Anlamin-Yasi-Kucuk___Cumba-Fanzin-3-e1679158776849 Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük    

Cumba Kültür Sanat Platformu ve Cumba Fanzin’e erişmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Size de iyi yolculuklar olsun.

 

Anlamın Yaşı Küçük Şiir Kitabında Hissedilenler

Hayrettin Geçkin

Nesrin İnankul

Ahmet Günbaş

Bülent Güldal

İsmet Arasan

Hülya Tozlu

Ayşegül Asar

Adil İzci

Cemal Ünlü

Onur Kesen

 

 

Mürekkep Acısı Şiir Kitabında Hissedilenler

Hüseyin Avni Cinozoğlu

Z. Nesrin G. İnankul

Aslıhan Tüylüoğlu

Engin Turgut

Ruşen Hakkı

Hülya Tozlu

Özcan Ünlü

 

 

Mürekkep Acısı Şiir Kitabı

https://nehissettinseo.com/murekkep-acisi/

 

 

Mürekkep Acısı  / Anlamın Yaşı Küçük Kitabını Satın Almak

Mürekkep Acısı şiir kitabını imzalı satın almak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Anlamın Yaşı Küçük şiir kitabı, otuzu aşkın e-markette olup, sadece Amazon Tr, HerYerdeKitap, Trenyol, HepsiBurada, e-marketlerinden adınıza imzalı ulaşmaktadır.

sukran-aydin-Anlamin-Yasi-Kucuk-Siir-Kitabi-satisi Deniz Ayfer Tüzün Yorumu Anlamın Yaşı Küçük

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Teşekkür ederim.

Yazar

İlgili Yazılar

Yorum Ekle